Akademia Zdrowia

Budynek Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 109AAkademia Zdrowia
Kolegium Medyczne - Wydział Nauk o Zdrowiu

Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach

prowadzi cykl bezpłatnych wykładów

dr n. med. Krzysztof Bartosz21 marca 2013 r. gastrolog, dr nauk medycznych Krzysztof Bartosz wygłosił wykład "Problemy współczesnej gastroenterologii".

Dr n. med. Krzysztof Bartosz przedstawił przyczyny, objawy, profilaktykę oraz wykorzystanie gastroskopii i kolonoskopii oraz testów nieinwazyjnych w diagnozowaniu nowotworów jelita grubego i żołądka oraz chorób refluksowej i wrzodowej. Z materiału filmowego  można dowiedzieć się, osoby z którą grupą krwi powinny szczególnie zadbać o diagnozę choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, dlaczego osoby które zdecydowały na poddanie się diecie bezmięsnej mają zawyżony poziom cholesterolu i do czego może to prowadzić, co ma wspólnego wojskowa akademia West Point z prawidłowym spożywaniem pokarmów i dlaczego nie należy jeść zbyt dużo potraw z grilla

"Brak aktywności przyczyną otyłości" - mgr Olga Chaińska

Akademia Zdrowia12 lutego 2013 r. odbył się wykład w ramach Akademii Zdrowia Kolegium Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu WSEiP. Mgr Olga Chaińska omawiała wpływ braku aktywności fizycznej na stan zdrowia człowieka, jego sprawność i kondycję fizyczną.

W roku akademickim 2011/2012 w ramach Akademii Zdrowia odbyły się następujące wykłady:

Pierwszy wykład

"Dolegliwości bólowe kręgosłupa w aspektach profilaktyki i samoleczenia" - dr Grzegorz Gałuszka

Wykład prowadzi dr Grzegorz GałuszkaSłuchacze Akademii Zdrowia6 marca 2012 r. odbył się pierwszy wykład Akademii Zdrowia. Doktor Grzegorz Gałuszka – dziekan Kolegium Medycznego – Wydziału Nauk o Zdrowiu WSEiP omawiał problem dolegliwości bólowych kręgosłupa w aspektach profilaktyki i samoleczenia. Licznie przybyli uczestnicy Akademii Zdrowia otrzymali indeksy, z uwagą wysłuchali wykładu, po czym zadawali wykładowcy dużo interesujących pytań.

Zgłoszenia przyjmuje Akademickie Centrum Kształcenia Ustawicznego tel. 41 366 93 36, formularz zgłoszenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Drugi wykład

"Problemy neurologiczne wieku podeszłego" - prof. dr hab. Barbara Błaszczyk
słuchacze Akademii Zdrowiaprof. dr hab. Barbara BłaszczykNeurologiczne problemy wieku podeszłego były tematem kolejnego bezpłatnego wykładu, który odbył się  3 kwietnia 2012 r. w ramach Akademii Zdrowia WSEiP. Profesor Barbara Błaszczyk omówiła uciążliwości związane z udarami, chorobami Alzheimera, Parkinsona, padaczką wieku starczego i zaburzeniami snu oraz depresją. W materiałach filmowych można obejrzeć relację ze spotkania oraz dowiedzieć się, jak postępować będąc świadkiem ataku padaczkowego  nie tylko osoby w podeszłym wieku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wykładu oraz galerii zdjęć

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych wykładach mogą się zgłaszać do Akademii Zdrowia tel. 41 366 93 36, formularz zgłoszenia.

Trzeci wykład

"Znaczenie diety w żywieniu i zapobieganiu chorób" - dr Justyna Marwicka

Wykład dr Justyny Marwickiejsłuchacze trzeciego wykładu Akademii ZdrowiaTrzeci bezpłatny wykład Akademii Zdrowia WSEiP odbył się 8 maja br. Doktor Justyna Marwicka  omówiła znaczenie diety w żywieniu i zapobieganiu chorób.  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wykładu.

Zagadnienia związane ze zdrowym żywieniem, wpływem diety na stan zdrowia cieszył się dużym zainteresowaniem.

Czwarty wykład

Wykład prowadzi dr Amelia Majkowska-Młynarczyk"Zaburzenia endokrynologiczne w wieku podeszłym" - dr Amelia MajkowskaSłuchacze Akademii Zdrowia-Młynarczyk

Na ostatni w semetrze lenim wykład Akademii Zdrowia, który odbył się 12 czerwca 2012 r. przyszło wielu słuchaczy. Interesująca tematyka wykładów, możliwość zadawania prelegentom pytań oraz miła atmosfera spodobała się słuchaczom, którzy deklarują udział w kolejnych wykładach Akadmii Zdrowia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.